Wysoka porażka z Wierną

W drugim meczu kontrolnym piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się dzisiaj z Wierną Małogoszcz. W spotkaniu rozegranym w Nowinach lepsi okazali się rywalem, którzy pokonali trójkolorowych 5:2. Bramki dla skarżyskiej drużyny strzelili Konrad Angelo i Łukasz Piotrowski.

Po bezbramkowym remisie z radomską Bronią, podopieczni trenera Piotra Dejworka przegrali wysoko z Wierną Małogoszcz w swoim drugim meczu sparingowym. W meczu zabrakło Błażeja Millera, który nabawił się kontuzji w ostatnim spotkaniu. Wierna okazała się bardzo skuteczna, praktycznie wykorzystała większość sytuacji, które sobie stworzyła, ostatecznie zaaplikowała trójkolorowym aż pięć bramek, Granat odpowiedział tylko dwoma trafieniami. 

- Generalnie mecz był wyrównany, ciężko ocenić czy ktoś miał przewagę, jeżeli chodzi o ilość błędów indywidualnych popełniliśmy ich dziś zbyt dużo, a Wierna, ręce same składają się do oklasków za skuteczność, praktycznie to co mieli wykorzystali.  Do przerwy przegrywaliśmy 3:0 - zaznacza trener Piotr Dejworek. 

- W drugiej połowie było  parę zmian, po tych zmianach trochę wyglądało to lepiej, troszkę młodzieży wyszło w Wiernej, troszkę u nas. Szkoda, bo wynik bardzo wysoki, pójdzie w świat, zawsze to gdzieś rzutuje na obraz gry, zwłaszcza, że nie byliśmy zespołem gorszym - podkreśla trener.

- O dzisiejszym wyniku zadecydowały błędy indywidualne w wyprowadzeniu i rozegraniu piłki z własnej połowy, tych strat było bardzo dużo, przeciwnik nie wykazywał się jakimś super agresywnym pressingiem, a jednak był w stanie tę piłkę kilka razy nam odebrać i skończyć akcję celnymi strzałami - powiedział Piotr Dejworek.

- Na plus na pewno występ młodzieży, Konrad Angelo i Maciej Głowaczewski fajnie wyglądali w tym meczu, choć też nie ustrzegli się błędów. Ja bym nie spuszczał głowy po takim meczu, potencjał jest duży, to tylko mecze kontrolne i dobrze, że one pokazują te obszary, w których coś nie gra i które mamy do poprawy - dodaje trener. 

Kolejnym sparingpartnerem Granatu będzie Wicher Miedziana Góra, mecz odbędzie się w środę, 12 lutego, w Kielcach. 

Wierna Małogoszcz – Granat Skarżysko 5:2 (3:0)

Bramki dla Granatu Konrad Angelo, Łukasz Piotrowski

Granat: P. Sieczka (60. B.Sieczka) – Suwara, Bednarski, Wojna, Kolasa, Papros, Gładyś (46. Głowaczewski) , Kołodziejczyk, Parszewski (46. Angelo) , Uciński, Piotrowski (46. Szyszka).

 
Plan sparingów 
NR DRUŻYNA TERMIN DRUŻYNA MIEJSCE
1.

Szydłowianka Szydłowiec

odwołany

Granat

Końskie  

2.

Broń  Radom

0:0

Granat

MOSiR Radom

3.

Wierna Małogoszcz 

5:2

Granat

Nowiny

4.

Wicher Miedziana Góra

12.02.2020r.

Granat

Kielce

5.

Stal Kunów

15.02.2020r.

Granat

Ostrowiec Św.

6.

Powiślanka Lipsko

22.02.2020r.

Granat

Radom

7.

Korona II Kielce 

26.02.2020r.

Granat

Łagów 

8.

Alit Ożarów

29.02.2020r.

Granat

Ożarów