Bezbramkowy remis Granatu z Bronią Radom w pierwszym sparingu

Piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali pierwszy mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej świętokrzyskiej IV ligi. Rywalem trójkolorowych była trzecioligowa Broń Radom. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Granat przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął 13 stycznia. Pierwszy mecz sparingowy miał zagrać w sobotę 1 lutego, z Szydłowianką Szydłowiec, jednak rywale w ostatniej chwili odwołali spotkanie. W środę, 5 lutego, podopieczni trenera Piotra Dejworka zagrali z trzecioligową Bronią Radom. Mecz zakończył się remisem 0:0.
 
- Remis z mocnym wskazaniem na gospodarzy, widać było tę różnicę ligi, większa kultura gry. Rzuciła mi się w oczy nico większa świeżość zawodników Broni, wychodzi na to, że są gdzieś dwa tygodnie dalej od nas w przygotowaniach. My jeszcze troszkę obciążali, jeszcze nie taka motoryka, brakowało gazu - podkreśla Piotr Dejworek. 
 
- Broń była żywsza i odważniejsza przede wszystkim w kreowaniu gry, my troszkę bojaźliwi. Wiadomo, że skład jeszcze daleki od tego jaki będzie w lidze, zagrało dużo młodzieży, wyszliśmy na ten mecz mocno asekuracyjnie nie chcieliśmy się otwierać, wdawać w wymianę ciosów, bo to nie ten czas i nie pora. Trzeba przyznać, że gospodarze mieli kilka okazji, świetne interwencje Patryka Sieczki, słupek i poprzeczka. Gospodarze te trzy – cztery sytuacje sobie stworzyli, natomiast my mniej, praktycznie można się pochwalić tylko jednym strzałem Pawła Suwary, który minimalnie minął lewy słupek - relacjonuje trener.  - Cieszy gra w obronie, mimo przewagi przez zdecydowaną większość meczu gospodarzy nie udało im się im zbyt wiele zrobić - dodaje. 
- Personalnie dzisiaj trzeba pochwalić młodzież, bo w meczu przeciwko bardzo silnemu i mocnemu rywalowi chłopcy dali radę, nie odstawiali na nogi, walczyli o każdą piłkę. Zagrali na plus udowadniając, że powoli warto ich do tej dużej piłki wprowadzać - mówi trener Dejworek. 
 
- Szkoda że nasze siły ofensywne były mocno pod kreską, bo Łukasz Piotrowski zagrał z przeziębieniem,a Błażej Miller po 35. minutach musiał zejść z boiska w wyniku urazu. Defensywna zagrała bardzo solidnie, w bramce solidnie, plus młodzież, która wyraźnie zgłasza chęć do grania, to cieszy - podkreśla Piotr Dejworek. 

W soboę 8 lutego, Granat zagra w Nowinach z Wierną Małogoszcz ( godz. 18.00). 
 
Broń Radom - Granat Skarżysko 0:0 
 
Granat: Sieczka (75. Lis) - Suwara (46. Szyszka), Bednarski, Papros, Kolasa Wojna (46.Gładyś), Kołodziejczyk (65. Wojna), Miller (35. Angelo), Uciński Parszewski – Piotrowski (75. Suwara)

 
NR DRUŻYNA TERMIN DRUŻYNA MIEJSCE
1.

Szydłowianka Szydłowiec

odwołany

Granat

Końskie  

2.

Broń  Radom

0:0

Granat

MOSiR Radom

3.

Wierna Małogoszcz 

8.02.2020r.
18.00

Granat

Nowiny

4.

Wicher Miedziana Góra

12.02.2020r.

Granat

Kielce

5.

Stal Kunów

15.02.2020r.

Granat

Ostrowiec Św.

6.

Powiślanka Lipsko

22.02.2020r.

Granat

Radom

7.

Korona II Kielce 

26.02.2020r.

Granat

Łagów 

8.

Alit Ożarów

29.02.2020r.

Granat

OżarówZbyszek Biber