Rezerwy Granatu podzieliły się punktami ze Spartą Strawczynek

W ósmej kolejce spotkań B klasy, grupy I rezerwy Granatu Skarżysko zmierzyły się przed własną publicznością z drużyną Sparty Strawczynek, spotkanie zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, a w 90. Mincie nie wykorzystali rzutu karnego.

Granat II Skarżysko i Sparta Strawczynek to drużyny, które zajmują drugie i trzecie miejsce w tabeli. Niestety wysokie miejsca w tabeli nie odzwierciedlały poziomu na boisku. O pierwszej połowie mieczu można powiedzieć, że się odbyła. Obie drużyny stworzyły zaledwie po jednej sytuacji bramkowej. Nieco więcej działo się w drugich 45. minutach.

Już trzy minuty po wznowieniu gry Granat objął prowadzenie, fatalnym błąd bramkarza gości Wojciecha Lasoty, który przepuścił piłkę między nogami, to znacznie ułatwiło strzelenie bramki Jakubowi Świerczowi, który wpakował piłkę do pustej bramki. Chwilę później w polu karnym sfaulowany został Dawid Parszewski, niestety arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, dwóch piłkarzy, w tym bramkarz Jakub Orlikowski, doznali kontuzji, a że trener wcześniej dokonał trzech zmian (tylko tylu zawodników miał do dyspozycji trener na ławce rezerwowych) nie miał, kto zastąpić kontuzjowanych zawodników. W bramce Granatu stanął Konrad Angelo. W 81 minucie stan meczu wyrównał Mateusz Cerkowniak, Mimo osłabienia, to Granat mógł zdobyć komplet punktów. W 90. minucie meczu rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Bilski (trafił w poprzeczkę), chwilę później sędzia zakończył mecz.

W 9. kolejce spotkań rezerwy Granatu zagrają na wyjeździe z Płomieniem Wólką Kłucką.

Granat II Skarżysko – Sparta Strawczynek 1:1 (0:0)

1:0 Jakub Świercz 48’
1:1 Mateusz Cerkowniak 81’

Granat: Jakub Orlikowski – Jakub Chechłowski (46. Dominik Maciński) , Eryk Kupis, Konrad Angelo, Jakub Ungier – Maciej Walkiewicz, Mateusz Miernik (35. Jakub Klepner, 75. Michał Kuliński) , Dawid Bilski, Jakub Świercz – Dawid Parszewski, Kacper Trzebiński.