Wysokie zwycięstwo z GKS Rudki

W 11 kolejce spotkań piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali przed własną publicznością beniaminka GKS Rudki, po dobrym spotkaniu gospodarze pokonali rywali 4:0. Bramki dla trójkolorowych strzelili Arkadiusz Krzymieński, Marcin Kołodziejczyk i Błażej Miller – dwie.

Dobry mecz rozegrali podopieczni trenera Dominika Rokity, kibice zebrani na rejowskim stadionie na nudę nie mogli narzekać. Już od pierwszych minut Granat ruszył do ataków, czego efektem była szybko strzelona bramka, już w 8. minucie Arkadiusz Krzymieński wykorzystał podanie od Kamila Ucińskiego i pewnie wpakował piłkę do bramki rywali. W 17. minucie, tuż przed polem karnym faulowanym został Błażej Miller, rzut wolny idealnie wykonał Marcin Kołodziejczyk i było już 2:0. Kołodziejczyk był również bliski strzelenia bramki w 26 minucie, jednak jego strzał minimalnie minął słupek. W 45. minucie Kamil Uciński mógł wpisać się na listę strzelców, jednak nie wykorzystał świetnej okazji.

Druga połowa nie mogła rozpocząć się lepiej dla gospodarzy, już w pierwszej akcji po wznowieniu gry do bramki trafił Błażej Miller. Chwilę później znakomitą okazję mieli goście, strzał Tomasz Bronisia świetnie obronił Sieczka. W 56. minucie kolejny groźny strzał Marcina Kołodziejczyka z rzutu wolnego. Wynik meczu ustalił Błażej Miller pięć minut przez końcem spotkania.

W 12. kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Czarnymi Połaniec (13 października, godz. 14.00). Kolejne spotkanie w Skarżysku odbędzie się 19 października, godz.12.00. Granat zagra u siebie z Naprzodem Jędrzejów.

Natomiast w środę 9 października, Granat zagra w IV rundzie OPP z Orliczem Suchedniów, mecz odbędzie się w Suchedniowie, o godz. 15.00.

Granat Skarżysko – GKS Rudki 4:0 (2:0)

1:0 Arkadiusz Krzymieński 8’
2:0 Marcin Kołodziejczyk 17’
3:0 Błażej Miller 46’
4:0 Błażej Miller 85’

Granat: Patryk Sieczka – Damian Szyszka, Bartosz Styczyński, Bartłomiej Papros, Paweł Suwara - Arkadiusz Krzymieński (68. Bartłomiej Kołomański), Łukasz Wojna (58. Dawid Dulęba), Marcin Kołodziejczyk, Łukasz Piotrowski (58. Jakub Jaśkiewicz) – Kamil Uciński (68. Wiktor Brożyna) , Błażej Miller. Trener Dominik Rokita