Porażka rezerw Granatu z Politechniką Kielce

Pierwszej ligowej porażki doznali piłkarze rezerw Granatu Skarżysko. W sobotę, 28 września, w ramach 6. kolejki B klasy, grupy I,  skarżyszczanie przegrali przed własną publicznością z drużyną AZS Politechniki Świętokrzyskiej 3:2.

Ten moment musiał kiedyś przyjść, po czterech zwycięstwach i jednym remisie, druga drużyna Granatu została pokonana. W szóstej serii gier trójkolorowi podejmowali u siebie Politechnikę Kielce. Pierwsze 45. minut na remis. Goście obieli prowadzenie z 24. minucie po bramce Pawła Smolenia, tuż przed przerwą wyrównał Mateusz Stopiński.

W drugiej połowie drużyna Politechniki miała kilka świetnych okazji do strzelenia bramki, ale bardzo dobrze w bramce Granatu spisywał się Jakub Orlikowski. W 72. minucie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Jakuba Chechłowskiego, który pojawił się na boisku w 55. minucie. Niestety goście wyrównali w 82. minucie.  Gdy wydawało się, że mec zakończy się podziałem punktów, rywale strzelili zwycięską bramkę w 87. minucie meczu.

- Porażka jest zasłużona, zespół przeszedł obok meczu. Od pierwszej minut meczu nie chciało im się biegać. Nie będę zganiał na to, że zespół się posypał. Nie podoba mi się podejście niektórych zawodników i do treningów i do meczu. Świetny mecz zagrał Orlikowski,  to co mógł to obronił, natomiast mam pretensję do obrony, zaczyna się dziać to samo co w juniorach. Nie mam obrońców, Kiliszek jest kontuzjowany, teraz jeszcze Koperek doznał kontuzji. Gramy dalej, są to młodzi chłopcy, niech się uczą grać w piłkę - mówił po meczu Seweryn Dejworek.
W 7. kolejce spotkań rezerwy Granatu zagrają z rezerwami Orlicza Suchedniów. Mecz ten odbędzie się w sobotę, 5 października, o godz. 15.00

Granat II Skarżysko - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 2:3 (1:1)

0:1 Paweł Smoleń 24'
1:1 Mateusz Stopiński 44'
2:1 Jakub Chechłowski 72'
2:2 Robert Pieras 81'
2:3 Łukasz Gołuch 87'

Granat II: Jakub Orlikowski - Eryk Kupis, Mateusz Miernik, Dawid Bilski (86. Dominik Maciński) , Jakub Świercz - Marek Koperek (65. Mateusz Czarnoskutow), Jakub Łubek, Karol Głuszek (70. Kacper Głuszek), Kacper Trzebiński (55. Jakub Chechłowski)- Konrad Angelo (35. Maciej Walkiewicz) , Mateusz Stopiński.

Zbyszek Biber , Foto: Zbyszek Biber (skarzysko24.pl)