Drugie zwycięstwo rezerw Granatu

W sobotę, 31 sierpnia, rezerwy Granatu Skarżysko w ramach 2. kolejki spotkań B klasy, grupy I, podejmowały na własnym stadionie drużynę GKS Futsal Nowiny. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:0.

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze drugiej drużyny Granatu Skarżysko, podopieczni trenera Seweryna Dejworka strzelili rywalom pięć bramek, a gdyby wykorzystali wszystkie okazje wynik mógłby być dwucyfrowy. Już w 13. minucie spotkania doskonałej okazji nie wykorzystał Damian Parszewski, kilka minut później Eryk Kiliszek trafił w poprzeczkę.

W 25. minucie ponownie Kiliszek mógł wpisać się na listę strzelów, ale przestrzelił z piątego metra. Chwilę później "setki" nie wykorzystał Dawid Bilski. Kibice na pierwszą bramkę musieli czekać do 35. minuty, świetna akcja prawą stroną Jakuba Łubka, który zagrywa w pole karne do Bartłomieja Kołomańskiej, a ten pakuje piłkę do bramki rywali. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie .

Świetnie dla gospodarzy rozpoczęła się druga połowa spotkania, Mateusz Stopiński, który zastąpił w przerwie Bartłomieja Kołomańskiego, już w pierwszym kontakcie z piłką strzelił bramkę, było to w 46. minucie meczu. W 62. minucie było już 3:0, bramkę strzelił Konrad Angelo. W 69. minucie wynik podwyższył Dawid Bilski. Wynik meczu ustalił Krzysztof Stefański w 81. minucie spotkania.

-Jestem zadowolony z gry mojego zespołu, dzisiaj ci młodzi chłopcy pokazali, że można dobrze zagrać w piłkę,mimo boiska, wiadomo jakie jest. Pokazali charakter, zabrakło tylko trochę skuteczności. Oby tak dalej. Oni mają grać, uczyć się piłki, jak będą wygrywali to będziemy się cieszyli, jak przyjdą porażki trudno. Chłopcy dzisiaj wykonali to co założyłem sobie przed meczem - powiedział po meczu Seweryn Dejworek.

W 3. kolejce spotkań rezerwy Granatu zagrają na wyjeździe z drużyną Top-Spin Promnik (8 września, godz. 11.00).

Granat II Skarżysko - GKS Futsal Nowiny 5:0 (1:0)

1:0 Bartłomiej Kołomański '35
2:0 Mateusz Stopiński 46'
3:0 Konrad Angelo 62'
4:0 Dawid Bilski '69
5:0 Krzysztof Stefański 81'

Granat: Jakub Orlikowski - Eryk Kupis, Bartłomiej Kołomański (46. Mateusz Stopiński), Mateusz Miernik (78. Dominik Maciński), Eryk Kiliszek - Jakub Świercz (68. Krzysztof Stefański), Jakub Ungier (75. Michał Kuliński, Jakub Łubek (82. Jakub Chechłowski), Damian Parszewski - Dawid Bilski, Konrad Angelo

Sędziował: Dariusz Frydryk (Skarżysko)

Zbyszek Biber, Foto: Zbyszek Biber (skarzysko24.pl)