Granat rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

We wtorek, 9  lipca, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/20 , na pierwszych zajęciach trener Dominik Rokita miał do dyspozycji ponad 20 zawodników.

Rozgrywki IV ligi świętokrzyskiej  rozpoczną się w weekend 10-11 sierpnia 2019, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli dzisiaj przygotowania do nowego sezonu, na pierwszym treningu pojawiło ponad 20 zawodników, większość z nich występowała w poprzednim sezonie w barwach Granatu, pojawiło się też wiele nowych twarzy. Jak na razie z klubem pożegnali się Przemysław Michalski, który będzie reprezentował barwy ŁKS Łagów oraz Norbert Drożdżał (Łysica Bodzentyn). Norbert Wnukowski szuka nowego klubu, z klubem mogą pożegnać się Tomasz Bartosiak i Kamil Uciński. 

Na pierwszych zajęciach po przerwie wakacyjnej pojawił  się Marcin Kołodziejczyk, który wrócił z wypożyczenia z ŁKS Łagów. Do drużyny dołączył wychowanek Patryk Sieczka, który ostatnio bronił barw Staru Starachowice, nowymi nabytkami są też Jakub Jaśkiewicz i Bartosz Papros (obaj MKS Busko-Zdrój).  W kręgu zainteresowań klubu jest jeszcze kilku zawodników, ich nazwiska zostaną podane po załatwieniu wszystkich formalności.

Granat Skarżysko w okresie przygotowawczym rozegra 5 spotkań kontrolnych, pierwszym sparingpartnerem będzie drużyna Szydłowianka Szydłowiec, później "trójkolorowi" zmierzą się Prochem Pionki, Pilicą Białobrzegi, Orlętami Kielce oraz z rezerwami Granatu Skarżysko, drużyną, która występować będzie od nowego sezonu w rozgrywkach B klasy (sparing z drugą drużyną Granatu ma być jeszcze potwierdzony). 

-Będziemy trenowali trzy razy w tygodniu na własnych  obiektach plus do tego sparingi w soboty. Zaczynamy springiem w Szydłowcu o godzinie 11.00. Później, co tydzień będziemy się mierzyć z różnymi przeciwnikami z Pilicą Białobrzegi, Prochem Pionki i Orlętami Kielce. Będziemy chcieli zbudować nie gorszą drużynę niż dotychczas - powiedział trener Dominik Rokita

- Jest kilku chłopaków, którzy się testują w wyższych ligach, niektórzy nie dogadali się z zarządem, na ich miejsce spróbujemy sprowadzić nie gorszych zawodników niż do tej pory. Jeśli chodzi o konkretne nazwiska to może jeszcze poczekajmy, żeby była jakaś nutka niepewności- podkreśla trener Rokita. 


Sparingi Granatu Skarżysko (miejsce rozegrania meczów do ustalenia)
13.07.2019 Granat Skarżysko -:- Szydłowianka Szydłowiec
20.07.2019 Granat Skarżysko -:- Proch Pionki
24.07.2019 Granat Skarżysko -:- Pilica Białobrzegi
27.07.2019 Granat Skarżysko ??? Granat II Skarżysko
03.08.2019 Granat Skarżysko -:-

Galeria zdjęć: Pierwszy trening
Zbyszek Biber, Foto: Zbyszek Biber

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies