Wyjazd na finałowe spotkanie Okręgowego Pucharu Polski

Już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca o godzinie 16.00 na stadionie Suzuki Arena Kielce przy ulicy Ściegiennego 8 odbędzie się finał Okręgowego Pucharu Polski. W tym roku w wielkim finale zagrają drużyny Granatu Skarżysko-Kamienna i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Miejscowi kibice organizują wyjazd na ten mecz.


Aby dotrzeć do finału piłkarze Granatu pokonali m.in: Victorię Mniów (4:1), Star Starachowice (4:3), Wisłę Sandomierz (2:1), ŁKS Łagów (4:1) i Spartakus Daleszyce (5:1). Natomiast drużyna KSZO Ostrowiec rozpoczęła zmagania od 1/8 finału pokonując wysoko MKS Zdrój Busko (5:0), Orlęta Kielce (3:1) i Czarnych Połaniec (2:0).

Faworytem w tym spotkaniu będzie z pewnością drużyna KSZO, która w ubiegły weekend zakończyła rozgrywkowe na szóstym miejscu w tabeli trzeciej ligi wygrywając 14 spotkań, 9 remisując i doznając 11 porażek.

Zespół Granatu to rewelacja czwartoligowych rozgrywek. Ze względu na mecz finałowy z KSZO podopieczni Dominika Rokity mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie z MKS Neptunem Końskie. Wynik tego meczu nie będzie miał jednak żadnego wpływu na pozycję klubu ze Skarżyska w tabeli czwartej ligi świętokrzyskiej, który rozgrywki zakończy na trzecim miejscu.

Piłkarze Granatu jako beniaminek czwartej ligi wygrali 21 spotkań, 8 remisując, przegrywając tylko 4 spotkania.

Ostatnio zespół ze Skarżyska zagrał w finale Okręgowego Pucharu Polski w 2014 roku. Na stadionie Orlicza w Suchedniowie podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego zostali rozgromieni przez Łysicę Bodzentyn 5:0. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się w niedzielę. Zwycięzca spotkania oprócz dalszej gry w Pucharze Polski (na szczeblu centralnym) otrzyma nagrodę finansową. W ubiegłym roku na konto Wisły Sandomierz trafiło w sumie 36 tysięcy złotych (30 tysięcy od Polskiego Związku Piłki Nożnej i 6 tysięcy od Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej). Pokonany otrzymał czek na 4 tysiące złotych od ŚZPN.


Miejscowi kibice organizują wyjazd autokarowy na spotkanie finałowe. Poniżej przedstawiamy zasady organizacyjne wyjazdu na finał do Kielc.

1. Wyjazd kosztuje 30 zł, młodzi do 18 lat włącznie tylko 10zł! W tej cenie zawarty jest przejazd i okazjonalny gadżet.
2. Wszyscy przychodzą pod MCK równo na 13, im szybciej pójdą zapisy tym szybciej wyjedziemy do Kielc.
3. Osoby pod wpływem alkoholu nie pojadą na mecz, jest wiele innych okazji do zabawy, więc ten temat potraktujcie poważnie bo będzie to egzekwowane przy zapisach.
4. Na sektorze wszyscy stoimy razem, nie rozchodzimy się i głośno wspieramy Granat!
5. Szanujemy środki transportu, nie zostawiamy syfu ani nie rozklejamy wlepek.
6. Osoby nie stosujące się do zasad będą wypraszane nawet na trasie, jedziemy razem godnie reprezentować Skarżysko więc powyższe zasady będą egzekwowane!

JEDZIEMY PO PUCHAR!


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies