Z Klimontowianką na piątkę

W środę, 1 maja, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali 27. kolejkę spotkań świętokrzyskiej IV ligi, podopieczni trenera Dominika Rokity zmierzyli się na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli Klimontowianką BPI Klimontów, mecz zakończył się wysoką wygraną skarżyszczan 5:0.

Piłkarze Granatu Skarżysko nie zwalniają tempa, kolejnego rywala odprawili z kwitkiem, tym razem padło na ostatnią drużynę w tabeli Klimontowiankę Klimontów. Trójkolorowi całą drugą połowę grali w "dziesiątkę", tuż przed przerwą czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał Maciej Głowaczewski.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Granat, to potwierdziło się w meczu, drużyna ze Skarżyska dominowała na boisku czego efektem było aż pięć bramek. Strzelanie rozpoczął Damian Szyszka, który w 10. minucie wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Bartosiaka z rzutu rożnego i w zamieszaniu podbramkowym wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Dziesięć minut później wynik podwyższył Kamil Uciński, który wykorzystał podanie Łukasza Wojny.

W 32. minucie było już 3:0, Maciej Głowaczewski pokonał bramkarza Klimontowianki strzałem z dwóch metrów. Dwie minuty przed przerwą czwartą bramkę dla "trójkolorowych" strzelił Kamil Uciński, któremu przy bramce asystował Błażej Miller. Wynik spotkania ustalił Błażej Miller w 75. minucie, który wykorzystał podanie Ucińskiego.

- Szkoda czerwonej kartki, którą dostał Maciej Głowaczewski. Do przerwy mecz pod całkowitym naszym dyktandem, prowadziliśmy 4:0. Po przerwie graliśmy jednego mniej, mieliśmy swoje sytuacje, podwyższył Błażej Miller. Myślę, że to był najmniejszy wymiar kary. Gdybyśmy grali w komplecie, ten wynik byłby jeszcze wyższy. Byliśmy zespołem dużo lepszym i odnieśliśmy wysokie zwycięstwo - powiedział po meczu Dominik Rokita, trener Granatu Skarżysko.

W 28. kolejce spotkań (5 maja) Granat podejmował będzie u siebie Hetmana Włoszczowę. Początek spotkania o godz. 17.00.

Klimontowianka BPI Klimontów - Granat Skarżysko 0:5 (0:4)

0:1 Damian Szyszka 10'
0:2 Kamil Uciński 20'
0:3 Maciej Głowaczewski 32'
0:4 Kamil Uciński 43'
0:5 Błażej Miller 75'

Granat: Norbert Wnukowski - Damian Szyszka, Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Daniel Dulak (78. Paweł Suwara) - Maciej Głowaczewski, Ariel Spadło, Łukasz Wojna (75. Kacper Paluch), Kamil Uciński (80. Jakub Łubek) - Tomasz Bartosiak, Błażej Miller (85. Mateusz Stopiński)