Udany rewanż

W 26. kolejce spotkań świętokrzyskie IV ligi piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali drużynę TS 1946 Nidę Pińczów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Bramki dla trójkolorowych  strzelali: Błażej Miller, Daniel Dulak i Bartosz Styczyński.

W rundzie jesiennej  drużyna Nidy Pińczów była jedną z dwóch drużyn, która pokonała ekipę Granatu. Dziś była doskonała okazja zrewanżować się z tę porażkę. Gospodarze skorzystali z okazji i pewnie pokonali przed własną publicznością rywala z Pińczowa.

Przez pierwszy kwadrans meczu na boisku nie działo się nic ciekawego, żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji. W 18. minucie gospodarze objęli prowadzenie, po bramce Błażeja Millera W 34. minucie było już 2:0, Daniel Dulak wbiegł w pole karne i mocnym strzałem wpakował piłkę do bramki rywala. Dobrych okazji w pierwszej połowie nie wykorzystali  jeszcze Miller i Bartosiak. Drużyna gości praktycznie ani razu nie zagroziła bramce Granatu.

W drugiej połowie gry goście zagrali troszkę lepiej, czego efektem była bramka kontaktowa, w 76. minucie Norberta Wnukowskiego pokonał Jacek Kępkiewicz. Rywale poczuli, że mogą jeszcze urwać punkt gospodarzom, ruszyli do ataków, ale nadziali się na kontrę gospodarzy. W 83. minucie Błażej Miller wbiegł w pole karne, zagrał do Ucińskiego, który spudłował mając pustą bramkę,  jednak Miller w chwili podania był faulowany przez bramkarza Nidy Damiana Pałaszewskiego, sędzia Patryk Sowiński wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił niezawodny Bartosz Styczyński. W 89. minucie Błażej Miller mógł podwyższyć wynik spotkania, mocno uderzył z rzutu wolnego, jednak skutecznie bronił Kępkiewicz.

W 27. kolejce spotkań (w środę, 1 maja), Granat zagra na wyjeździe z Klimontowianką Klimontów. W niedzielę, 5 maja, Granat podejmował będzie u siebie Hetmana Włoszczowę.

Granat Skarżysko - TS 1946 Nida Pińczów 3:1 (2:0)

1:0 Błażej Miller 18'
2:0 Daniel Dula 34'
2:1 Jacek Kępkiewicz 76'
3:1 Bartosz Styczyński 83' (z karnego)

Granat:  Norbert Wnukowski - Damian Szyszka (85. Paweł Suwara), Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Daniel Dulak - Tomasz Bartosiak, Kacper Paluch (67. Kamil Uciński), Maciej Głowaczewski (85. Jakub Łubek) , Łukasz Wojna (75. Ariel Spadło)- Krzysztof Rzeszowski, Błażej Miller.