Ostre strzelanie w Skarżysku

W środę, 10 kwietnia, piłkarze Granatu Skarżysko zmierzyli się przed własną publicznością z Olimpią Pogoń Staszów, spotkanie zostało rozegrane w ramach 23. kolejki spotkań świętokrzyskiej IV ligi. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:0. Bramki dla trójkolorowych strzelili Krzysztof Rzeszowski - dwie, Damian Szyszka, Damian Parszewski i Mateusz Stopiński.

Drużyna Olimpii Pogoń Staszów jest jedną z dwóch drużyn, które w rundzie jesiennej pokonała zespół Granatu, choć wygrali po kontrowersyjnym rzucie karnym, punktów nikt im nie odbierze. Dziś była doskonała okazja do rewanżu, ten udał się z nawiązką. Gospodarze strzelili rywalom aż pięć bramek, dwie z nich strzelili młodzi wychowankowie Granatu Damian Parszewski i Mateusz Stopiński, dla których to były debiutanckie bramki.

Przez pierwsza 25 minut żadnej z drużyn nie udało się stworzyć groźnej sytuacji bramkowej, od początku meczu stroną przeważającą byli gospodarze, jednak po raz pierwszy zagrozili bramce rywali dopiero 30 minucie, Bartosz Styczyński strzałem głową uderzył koło słupka. Wcześniej próbowali Krzysztof Rzeszowski, Błażej Miller i Kamil Uciński. Dwie minuty później padła pierwsza bramka dla Granatu, Kacper Paluch idealnie zagrał do Krzysztofa Rzeszowskiego, a ten pewni pokonał bramkarza gości Kamila Wereliśa.  Trafienie była dla napastnika szczególne, po bramce włożył piłkę pod koszulkę oświadczając kolegom i kibicom, że zostanie tatą. Czy to oznaczała ta "cieszynka" pewności nie mamy, Krzysztof nie chciał z nami porozmawiać po meczu.

W 38. minucie goście mogli wyrównać, jednak Hubert Tłuściak zmarnował doskonałą okazję. W 45. minucie Daniel Dulak mocno uderzył z dystansu zza pola karnego, jego strzał zablokował ręką Paweł Żmuda, sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę zamienił Krzysztof Rzeszowski. Do przerwy Granat prowadził zasłużenie 2:0.

W drugiej połowie Granat nad był stroną przeważającą, czego efektem były kolejne bramki. W 60, minucie świetnej okazji nie wykorzystał Kamil Uciński, będąc na piątym metrze trafił w bramkarza. Trzy minuty było już 3:0, trzecią bramkę dla trójkolorowych strzelił Damian Szyszka, a  asystował mu nie kto inny jak Krzysztof Rzeszowski.

W ostatnich minutach meczu na boisku pojawili się Damian Parszewski i Mateusz Stopiński. Jak się okazało odegrali główne role w końcówce. W 83. minucie swoją pierwszą bramkę w seniorach strzelił Damian Parszewski, Mateusz Stopiński, w 88. minucie zadebiutował na boiskach IV ligi, debiut niezwykle udanym, dwie minuty później cieszył się ze swojej pierwszej bramki.

- Lepszego debiutu nie mogłem sobie wymarzyć Zagrałem tylko parę minut, ale dostałem okazję do strzelenia bramki i ją wykorzystałem. To niesamowite, jeszcze to do mnie nie dochodzi, cieszę się bardzo - mówił Mateusz Stopiński.

Granat Skarżysko -Olimpia Pogoń Staszów 5:0 (2:0)

1:0 Krzysztof Rzeszowski 32'
2:0 Krzysztof Rzeszowski' 45'
3:0 Damian Szyszka 63'
4:0 Damian Parszewski 83'
5:0 Mateusz Stopiński 90'

Granat: Norbert Wnukowski - Damian Szyszka (85. Łukasz Łubek), Bartosz Styczyński, Daniel Dulak, Norbert Drożdżał - Kacper Paluch, Tomasz Bartosiak, Ariel Spadło (53. Łukasz Wojna), Kamil Uciński (79. Paweł Suwara) - Krzysztof Rzeszowski (88. Mateusz Stopiński), Błażej Miller (75. Damian Parszewski). Trener Dominik Rokita.

Pogoń: Kamil Wereliś - Dawid Wójcik, Krystian Rzepa, Ernest Rozmysłowski, Marcin Kumański - Krzysztof Barczewski, Wojciech Skrzyniarz, Hubert Tłuścik (72. Robert Ciesielski), Patryk Boksiński - Paweł Żmuda (7. Hubert Wojsa), Dominik Lis. Trener: Dominik Bednarczyk.

żk: Wójcik, Barczewski, Żmuda (Pogoń)

Sędziował: Kacper Cedro (Kielce)

W 24. kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Kamienną Brody. Mecz odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia, o godzi. 16.00