Granat pokonał Wisłę Sandomierz w 1/8 OPP

Piłkarze Granatu Skarżysko awansowali do ćwierćfinałów Okręgowego Pucharu Polski. W środę, 3 kwietnia, podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali trzecioligową Wisłę Sandomierz 2:1. dwie bramki dla trójkolorowych zdobył Bartosz Styczyński.

Mecz 1/8 Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu okręgowym pomiędzy Granatem a Wisłą Sandomierz pierwotnie miał się odbyć 2 marca, jednak spotkanie na prośbę klubu ze Skarżyska zostało przełożone na środę 3 kwietnia. Drużyna z Sandomierza  na co dzień występuje w III lidze (grupa IV) i po 21. kolejkach zajmuje 9. miejsce w tabeli. Oczywiście była faworytem tego spotkania, ale puchary rządzą się swoimi prawami i często dochodzi w nich do niespodzianki.

Właśnie za taką niespodziankę można uznać zwycięstwo Granatu w środowe popołudnie. Mecz mógł się podobać kibicom, był o niebo lepszy od ostatniego ligowego spotkania z Unią Sędziszów. Już od pierwszych minut gospodarze pokazali, że łatwo skóry nie oddadzą. Pierwsze pięć minut należało do nich, byli bardzo aktywni od gości. Później jednak głosu doszli piłkarze Wisły. W 12. minucie groźnie na bramkę Granatu uderzał Jarosław Piątkowski. Dwie minuty później bliski zdobycia bramki był Piotr Poński, ale jego strzał pewnie broni Michalski. W 21. minucie kolejna groźna sytuacja gości, tym razem niebezpiecznie na bramkę gospodarzy uderzał Piątkowski.

W 23. minucie kolejną groźną akcję gości próbował zatrzymać Damian Szyszka, niestety  faulował w polu karnym Krystiana Sornata, sędzia Paweł Wysocki nie wahał się ani chwili wskazał na jedenasty metr, skutecznych wykonawcą rzutu karnego był Kamil Bętkowski. Goście prowadzili 0:1.  Trzy minuty później podobna sytuacja miała miejsce w polu karnym Wisły. Faulowany został Krzysztof Rzeszowski, jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Styczyński. Do przerwy remis 1:1.

W drugiej połowie obraz gry był podobny, obie drużyny walczyły o jak najlepsze pozycje, co najważniejsze Granat wcale nie odstawał do trzecioligowej Wisły. W 60. minucie mogło był 2:1 dla gości, znakomitej okazji nie wykorzystał Kacper Piechniak, jego strzał z około trzech metrów obronił Przemek Michalski.  W 74. minucie Błażej Miller groźnie uderzył na bramkę rywali, ale jego strzał poszybował tylko obok słupka.  Gdy kibice szykowali się już do dogrywki, trzy minuty przed zakończeniem meczu znakomitym uderzeniem popisał się Bartosz Styczyński, który pokonał Przemysława Jankowski, bramkarza gości. Arbiter meczu do regulaminowych 90 minut doliczył cztery minuty, jednak to już nie pozwoliło Wiśle na wyrównanie.

Granat pokonuje Wisłę Sandomierz 2:1 i awansuje do 1/4 Okręgowego Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z ŁKS Probudex Łagów (mecz odbędzie się 22 kwietnia, w Łagowie)

Granat Skarżysko – Wisław Sandomierz 2:1 (1:1)

1:0 Kamil Bętkowski 23’ (z karnego)
1:1 Bartosz Styczyński 26’ (z karnego)
2:1 Bartosz Styczyński 87’

Granat: Michalski – Szyszka, Styczyński, Dulak, Drożdżał – Wojna, Bartosiak (89. Parszewski), Spadło, Uciński (82. Głowaczewski) – Rzeszowski, Miller

Wisła: Jankowski – Kolbusz, Czerwiak (52.Surdy), Poński (Danieluk), Pasternak (46.Piechniak)–Piątkowski, Bętkowski, Wilk, Sornat – Rop (80. Siedlecki), Kamiński.

żk: Drożdżał, Dulak, Miller

Sędziował: Paweł Wysocki (Kielce)