Granat rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

W poniedziałek, 14 stycznia, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2018/2019. W pierwszym treningu udział wzięło 22 zawodników.  Granat w okresie przygotowawczym rozegra  prawdopodobnie 6 meczów kontrolnych. Start rozgrywek na boiskach czwartoligowych zaplanowano na weekend 9-10 marca.


Na pierwszym treningu, po przerwie zimowej pojawiło się 22 zawodników.  Przed zajęciami z piłkarzami spotkał się prezes klub Grzegorz Żuk, który życzył owocnych przygotowań do rundy wiosennej.

Zespół Granatu do rundy wiosennej będzie przygotowywał się na własnych obiektach i trenował trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) plus mecz sparingowy. W przerwie zimowej zespół Granatu opuścił- Marcin Kołodziejczyk, który najbliższą rundę wiosenną spędzi w zespole ŁKS Łagów. Jak podkreśla jednak trener zespołu ze Słonecznej, Dominik Rokita- odejście jednego zawodnika daje szansę gry drugiemu.

Na pierwszym treningu pojawili się testowani zawodnicy. Do chwili zakończenia rozmów z klubem nie możemy jednak podać ich nazwisk. Testowany jest jeden defensywny pomocnik i boczny obrońca.    

Podczas poniedziałkowego treningu piłkarze Granatu odbyli trening biegowy. W kolejnych tygodniach będą pracowali nad siłą i wytrzymałością.

Pierwszym sparingpartnerem zespołu ze Skarżyska będzie drużyna juniorów starachowickiej Juventy. Spotkanie zostanie rozegrane 2 lutego o godzinie 14 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Starachowicach.

Dominik Rokita- trener Granatu

Poniżej przedstawiamy plan sparingów:

NR DRUŻYNA TERMIN DRUŻYNA MIEJSCE
1.

Juventa Starachowice (Jun)

2.02.2019r.

Granat

Starachowice

2.

Centrum Radom

9.02.2019r.

Granat

Radom

3.

GKS Nowiny

13.02.2019r.

Granat

Nowiny

4.

Wierna Małogoszcz

16.02.2019r.

Granat

Nowiny

5.

Pilica Białobrzegi

23.02.2019r.

Granat

Radom

6.

Moravia Morawica

2.03.2019r.

Granat

do ustalenia


Mariusz Busiek, Foto: Mariusz Busiek

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies