Pierwsze miejsce młodych piłkarzy Granatu na turnieju w Głuchołazach

W dniach 29 listopada - 02 grudnia 2018, drużyna Granatu Skarżysko (rocznik 2015) uczestniczyła w XII Turnieju  TD Sport w Głuchołazach. Były to rozgrywki organizowane jednocześnie dla roczników: 2005, 2007, 2009 i 2010. Mecze odbywały się na dwóch oświetlonych boiskach ze sztuczną nawierzchnią, w tym pod balonem.

W roczniku 2005 grało 7 drużyn min. z Warszawy, Zabrza i Wrocławia. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” Mecz rozgrywany był na pełnowymiarowym boisku dwa razy po 30 min. W drużynie grało po 11 zawodników. Obowiązywały przepisy jak w rozgrywkach ligowych.

W piątek drużyna Granatu rozegrała 3 mecze:  

Granat Skarżysko 2005 -  Zaborze Zabrze 4:0 (Bramki: Igor Kowalczyk, Nikodem Łoskot, Fabian Fuk, samob.), 
Granat Skarżysko 2005 - Ślęza Wrocław 2:0 (Bramki: Igor Młodawski - dwie)
Granat Skarżysko 2005 & Ceramika Opoczno 4:1 (Bramki: Igor Kowalczyk - dwie, Oskar Jankowski,Igor Młodawski)

W drugim dniu zawodów „niebiesko-biało-czerwoni” rozegrali dwa mecze:

Granat Skarżysko 2005 -  Polonia Iłża 6:1 (Oskar Jankowski -2,  Nikodem Łoskot - 2, Igor Młodawski,Maciek Staszewski)
Granat Skarżysko 2005 -  SĘP Warszawa 2:2 (Fabian Fuk, Igor Młodawski)

Słowa trenera Marcina Kołodziejczyka po tym spotkaniu: „Po bardzo trudnym meczu i ambitnej końcówce naszych młodych piłkarzy remisujemy 2:2 !!. Przegrywaliśmy na 5 minut przed końcem 2:0, ale nasi chłopcy pokazali charakter w te kilka minut odrabiając stracone bramki. Pokazali mega charakter, jestem z nich dumny”.

W niedzielę Granat rozegrał ostatni mecz:

Granat Skarżysko 2005 - Gwardia Warszawa 3:0 (Igor Młodawski - 3) 

Końcowa klasyfikacja:

1. GRANAT SKARŻYSKO 2005
2. Ceramika Opoczno
3. Sęp Warszawa
4. Gwardia Warszawa
5. Zaborze Zabrze
6. SP 37 (Ślęza) Wrocław
7. 7 Polonia Iłża

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany środkowy pomocnik Granatu - Nikodem Łoskot.

Granat Skarżysko 2005 reprezentowali się w następującym składzie: Maciej Arent, Fabian Fuk (K), Oskar Jankowski, Maciej Januchta, Wiktor Kowal (BR), Igor Jaworski-Kowalczyk, Nikodem Łoskot, Igor Młodawski, Bartosz Piętak, Piotr Siemieniec, Maciej Staszewski, Brajan Sykulski, Aleksander Świtoń, Oliwier Świtoń (BR), Radosław Wrona. Trener: Marcin Kołodziejczyk.

Zawodnicy Granatu serdecznie dziękują rodzicom, którzy w 100% pokryli koszty przygotowań do turnieju, które rozpoczęły się od 15 listopada, koszty wyjazdu, pobytu i udziału drużyny w turnieju. Cieszy fakt, że pomimo braku warunków do trenowania w Skarżysku, którymi mogą pochwalić się pozostałe drużyny biorące udział w turnieju, nasi zawodnicy odnieśli taki sukces.

 

Granat 2005, Foto: M.Młodawski

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies