Sześć bramek Granatu w meczu z Kamienną Brody

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Granatu Skarżysko w siódmej kolejce spotkań świętokrzyskiej IV ligi. W sobotę, 8 września, podejmowali na własnym stadionie Kamienną Brody. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 6:1.

Od początku spotkania gospodarze ruszyli do ataków na bramkę rywali. Już w 10. minucie Krzysztof Rzeszowski wpakował piłkę do bramki. Dziesięć minut później Maciej Głowaczewski zmarnował doskonałą okazję, mając przed sobą tylko bramkarza, strzelił obok bramki. W 26. minucie Tomasz Bartosiak znalazł się "oko w oko" z bramkarzem gości, pojedynek ten wygrał zawodnik Granatu, który pewnie zdobył drugą bramkę dla "trójkolorowych".

W 32. minucie goście strzelili bramkę kontaktową, autorem bramki był Przemysław Rzepa. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, trzy minuty później w polu karnym faulowany był Błażej Miller, rzut karny na bramkę zamienił Bartosz Styczyński.  W 41. minucie Tomasz Bartosiak mógł podwyższyć stan spotkania, ale jego strzał trafił w słupek. Chwilę później czwartą bramkę dla Granatu strzelił Damian Szyszka.

W drugiej połowie Granat nadal dążył do strzelenia kolejnych bramek, staranie te szybko przyniosły efekt. W 53. minucie kapitan gospodarzy Marcin Kołodziejczyk strzałem przy słupku pokonał Karola Krupę, bramkarza gości. W 57. minucie doskonałe podanie Damiana Szyszki wykorzystał Tomasz Bartosiak, który strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.  Jak się okazało później była to ostatnia bramka w tym spotkaniu, choć Granat stworzył jeszcze kilka dogodnych sytuacji. W 73. minucie na boisku pojawił się wychowanek Granatu Konrad Angelo, dla którego był to debiut na czwartoligowych boiskach.

W ósmej kolejce spotkań Granat zagra u siebie z Partyzantem Radoszyce, spotkanie to odbędzie się w sobotę, 15 września, o godzinie 11.00. W środę, 12 września, Granat rozegra spotkanie z  Victorią Mniów w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie w Mniowie.

Granat Skarżysko - Kamienna Brody 6:1  (4:1)

1:0 Krzysztof Rzeszowski 10'
2:0 Tomasz Bartosiak 26'
2:1 Przemysław Rzepa 32'
3:1 Bartosz Styczyński 35' (z karnego)
4:1 Damian Szyszka 42'
5:1 Marcin Kołodziejczyk '53'
6:1 Tomasz Bartosiak 57'

Granat: Wnukowski - Styczyński, Drożdżał, Suwara (62. Wojna), Dulęba (68. Spadło) - Szyszka (62. Uciński), Kołodziejczyk, Głowaczewski (73. Angelo), Rzeszowski - Miller (46. Dulak), Bartosiak