Piłkarze Granatu znowu pokazali charakter

Piłkarze Granatu Skarżysko odnieśli drugie ligowe zwycięstwo. W środę, 29 sierpnia podopieczni trenera Dominika Rokity pokonali przed własną publicznością Naprzód Jędrzejów 2:1. Bramki dla "trójkolorowych" strzelili: Kamil Uciński i Marcin Kołodziejczyk

W środę odbyła się piąta kolejka spotkań świętokrzyskiej IV ligi. Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie Naprzód Jędrzejów. Pierwsza połowa nie przyniosła emocji i bramek, w drugiej na boisku działo się znacznie więcej, a co najważniejsze padły bramki.

Już na początku spotkania gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce rywali, ale to goście mogli objąć prowadzenie, w 10. minucie doskonałej sytuacji nie wykorzystał Patryk Kowalczyk, jego strzał świetnie obronił Norbert Wnukowski. Pięć minut później Tomasz Bartosiak uderzył obok słupka. W dalszej części meczu obie drużyny starały się stworzyć klarowne sytuację, jednak nie były one na tyle groźne, aby je odnotować.

Druga połowa wyglądała znacznie lepiej w wykonaniu Granatu, ale to goście jako pierwsi cieszyli się z bramki. Pięć minut po wznowieniu gry Dominik Butenko znalazł się "sam na sam" z Wnukowskim, ten pojedynek wygrał zawodnik gości.  W 60. minucie Kamil Uciński, który pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej był bliski wyrównanie, ale jego strzał głową obronił golkiper gości. W 78. minucie ponownie Uciński był bliski zdobycia bramki, otrzymał doskonałe podanie od Szyszki, mając przed sobą tylko bramkarza minimalnie przestrzelił. Chwilę później gospodarze w końcu wyrównali, a bramkę strzelił nie kto inny jak  Kamil Uciński.

Dwie minuty później Granat objął prowadzenie, bramkarz gości wyszedł z piłką za pole karne, arbiter podyktował rzut wolny, do piłki podszedł Marcin Kołodziejczyk i pewnym strzałem pokonał Michała Nawrota. Granat kończył mecz w "dziesiątkę", w końcówce meczu drugą żółtą kartę otrzymał Kamil Uciński i musiał opuścić boisko. W 90. minucie dobrą okazję miał do strzelenia bramki miał Tomasz Bartosiak.  W ostatniej akcji meczu goście strzelili bramkę, jednak chwilę wcześniej jeden z zawodników faulował Wnukowskiego, sędzia Michał Jagieła słusznie bramki nie uznał.

W 6. kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Olimpią Pogonią Staszów.

Granat Skarżysko - Naprzód Jędrzejów 2:1 (0:0)

0:1 Dominik Butenko 50'
1:1 Kamil Uciński 81'
2:1 Marcin Kołodziejczyk '83

Granat: Norbert Wnukowski - Bartosz Styczyński, Paweł Suwara, Łukasz Wojna (89. Ariel Spadło), Daniel Dulak - Krzysztof Rzeszowski (63. Damian Szyszka),  Dawid Dulęba (56. Kamil Uciński) , Marcin Kołodziejczyk,  Maciej Głowaczewski - Tomasz Bartosiak, Błażej Miller (89. Karol Rogoziński)

Naprzód: Michał Nawrot - Patryk Kowalczyk, Łukasz Olszewski (78. Filip Nawrot), Bartłomiej Sputo, Dominik Butenko (82.Jakub Foremnik) - Mateusz Maciejewski, Karol Gilewski, Paweł Bębenek - Cezary Osiński, Karol Piechota

żk - Styczyński, Miller, Spadło, Uciński x2 (Granat) - Owczarek (Naprzód)