Granat zremisował z Unią Sędziszów

Tylko jeden punkt przywieźli piłkarze Granatu Skarżysko z Sędziszowa. W spotkaniu rozpoczynającym 4 serię spotkań na boiskach czwartoligowych w województwie świętokrzyskim Granat Skarżysko zremisował z Unią Sędziszów 2:2 po pierwszych 45 minutach przegrywając 2:0. Bramki dla naszego zespołu strzelili: Tomasz Bartosiak (77') i Kamil Uciński (81').

W pierwszych 45 minutach bramki strzelali gospodarze po indywidualnych błędach piłkarzy Granatu. Pierwsza padła w 14 minucie, a trzy minuty przed końcem w 43 minucie Unia zdobyła drugą bramkę z rzutu karnego. Granat również miał swoje sytuacje bramkowe za sprawą Błażeja Millera i Tomasza Bartosika. Piłka po ich strzałach odbijała się jednak od słupka bramki gospodarzy.

W drugiej połowie Granat był już zdecydowanie lepszym zespołem, czego  efektem były dwie bramki strzelone przez naszych piłkarzy. Kontaktowy gol padł w 77 minucie po strzale Tomasza Bartosiaka, który otrzymał dobre podanie od Daniela Dulaka. Cztery minuty później do remisu doprowadził Kamil Uciński. Granat mógł pokusić się jeszcze o wygraną, ale trzecia bramka nie padła. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

- W drugiej połowie powiedzieliśmy sobie w szatni, że robimy wszystko, żeby ten wynik wyciągnąć do stanu punktowego. Muszę pochwalić drużynę, bo w drugiej połowie byliśmy zdecydowanie lepsi, a drużyna z Sędziszowa była tłem dla nas. Szkoda, bo były jeszcze sytuacje, że mogliśmy podwyższyć ten wynik na 3:2. Z perspektywy całego spotkania trzeba jednak uszanować ten remis na wyjeździe- mówił po spotkaniu trener Granatu, Dominik Rokita.

W środę Granat zagra na własnym stadionie z Naprzodem Jędrzejów. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 17.00. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców.

Unia Sędziszów- Granat Skarżysko 2:2 (2:0)