27. zwycięstwo w sezonie. Granat pokonał Zenit

W sobotę, 9 czerwca, piłkarze Granatu Skarżysko podejmowali na własnym stadionie Zenit Chmielnik, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Błażej Miller.

Zakończenie sezonu w lidze okręgowej zbliża się wielkimi krokami, w sobotnie popołudnie piłkarze Granatu Skarżysko po raz ostatni zagrali przed własna publicznością, rywalem skarżyskiej drużyny był Zenit Chmielnik. Spotkanie zostało rozegrane w blisko 30 stopniowym upale, co znacznie wpłynęło na grę.

W 8. minucie spotkania Krzysztof Rzeszowski uderzył bramkę rywali, jednak jego strzał obronił bramkarz gości Rafał Kwiecień. Chwilę później blisko zdobycia bramki był Kamil Uciński, ale jego uderzenie trafił tylko w słupek. W 20. minucie gospodarze objęli prowadzenie, Marcin Kołodziejczyk zagrał do Krzysztofa Rzeszowskiego, ten uderzył na bramkę piłka po drodze odbiła się od Błażeja Millera i trafiał w o bramki rywali. Pod koniec pierwszej połowy Bartosz Styczyński uderzył z piątego metra, jednak golkiper gości obronił ten strzał.

W drugiej połowie meczu padła tylko jedna bramka, w 64. minucie Błażej Miller wbiegł w pole karne, po starciu z jednym z obrońców gości padł na murawę, arbiter meczu nie przerwał gry, inny z zawodników gości myśląc, że jest rzut karny złapał piłkę w ręce, dopiero wtedy Marcin Zygadło wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamienił Błażej Miller, który po tym trafieniu wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców, ma już na koncie 29 bramek.

W ostatni kolejce spotkań Granat zagra na wyjeździe z Grodem Ćmińsk.

Granat Skarżysko - Zenit Chmielnik 2:0 (1:0)

1:0 Błażej Miller 20'
2:0 Błażej Miller 64' (z karnego)

Granat: Tomasz Borgensztajn - Bartosz Styczyński, Norbert Drożdżał, Kamil Kosela, Karol Rogoziński - Damian Szyszka (67. Bartosz Ozan), Marcin Kołodziejczyk (84.Mateusz Winter),  Łukasz Wojna (58. Dawid Dulęba) - Krzysztof Rzeszowski (75, Piotr Grzejszczyk), Błażej Miller, Kamil Uciński (61.Mariusz Grzejszczyk)