Wysokie zwycięstwo w 42. derbach powiatu skarżyskiego

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Granatu Skarżysko w 42. derbach powiatu skarżyskiego. Po dobrym meczu rozgromili lokalnego rywala Orlicza Suchedniów 7-2 prowadząc do przerwy 5-0. Siódma bramka Krzysztofa Rzeszowskiego w 74.minucie była także setnym golem strzelonym przez zespół ze Skarżyska w rozgrywkach ligi okręgowej sezonu 2017/2018.

Spotkanie Granatu i Orlicza było 42. pojedynkiem tych drużyn w historii. Pierwszy mecz został rozegrany 20 października 1946 roku w Skarżysku, kiedy obie drużyny występowały w rozgrywkach klasy A. Mecz zakończył się wówczas wysokim zwycięstwem Granatu 6-0. W sumie w pojedynku tych drużyn: 23 razy wygrywał Granat, 9 razy Orlicz i 9 spotkań kończyło się remisem.

Przed meczem 27.kolejki spotkań ligi okręgowej zdecydowanym faworytem do zwycięstwa był zespół Granatu. W rundzie jesiennej w spotkaniu tych drużyn w Suchedniowie Granat rozgromił Orlicz 6:0. Czwartkowe spotkanie również zakończyło się wysokim zwycięstwem niebiesko-biało-czerwonych, a licznie zebrana publiczność na stadionie przy ulicy Słonecznej zobaczyła 9 bramek z czego 7 strzelili piłkarze Granatu.

Od początku spotkania Granat dominował na boisku. Już 6. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Błażej Miller, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości,ale piłka po jego strzale przeleciała tuż obok słupka. Dwie minuty później było już 1-0 dla Granatu. Rzut różny wykonywał Marcin Kołodziejczyk, dośrodkował piłkę na głowę Damiana Szyszki, a ten pokonał bramkarza Orlicza.

W 14.minucie na indywidualną akcję zdecydował się Krzysztof Rzeszowski,ale mając przed sobą tylko bramkarza uderzył niecelnie. Minutę później ponownie Rzeszowski miał doskonałą szansę na podwyższenie rezultatu, ale nie trafił dobrze w piłkę po świetnym podaniu Kamila Ucińskiego.

Trzy minuty później ponownie Marcin Kołodziejczyk wykonywał rzut rożny z prawej strony boiska, idealnie dośrodkował piłkę w pole karne,a tam strzałem głową Norbert Drożdżał zdobył drugą bramkę dla zespołu Granatu. W 25. minucie po kolejnym rzucie różnym i świetnej wrzutce Kołodziejczyka bramkarza gości pokonał Bartosz Styczyński. Po strzeleniu trzeciej bramki Granat nie zamierzał wcale odpuszczać. W 31.minucie Damian Szyszka podał piłkę do Błażeja Millera, który strzałem po ziemi pokonał golkipera Orlicza. Dwie minuty później było już 4-0. Błąd popełnił jeden z obrońców Orlicza, który stracił piłkę przed polem karnym, którą przejął Paweł Suwara i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy piłkarze Orlicza oddali dopiero w 36.minucie spotkania. Tomasz Staszewski mając przed sobą tylko bramkarza Granatu uderzył piłkę po ziemi,a ta trafiła w nogi Michalskiego. Trzy minuty później sędzia podyktował rzut wolny dla piłkarzy Granatu. Do piłki podszedł Marcin Kołodziejczyk i płaskim strzałem w prawy róg próbował pokonać bramkarza z Suchedniowa. Piłka odbiła się jednak od słupka i opuściła plac gry. Do przerwy Granat prowadził wysoko z Orliczem 5-0.

Na drugą połowę mocno zmotywowani wyszli piłkarze Orlicza, którzy w 46.minucie strzelili swoją pierwszą bramkę. Pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Karol Świtowski. W 53. minucie Kamil Uciński stanął przed szansą zdobycia szóstej bramki dla zespołu Granatu,ale piłka po jego lobie przeleciała nad poprzeczką Orlicza. W 68.minucie było już 6-1 dla gospodarzy. Błażej Miller bez zastanowienia oddał strzał z kilkunastu metrów umieszczając piłkę w okienku. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rzeszowski. Jego radość była podwójna, bo trafienie to było setnym golem strzelonym przez zespół Granatu w rozgrywkach ligi okręgowej sezonu 2017/2018.

W 76. minucie Bartosz Styczyński faulował w polu karnym Grzegorza Skarbka i sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Orlicza. Do piłki podszedł Tomasz Staszewski, który nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Granatu. Ten sam zawodnik w 79. minucie trafił piłką w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Granatu 7-2.

Już w najbliższą niedzielę Granat zagra w Strawczynie z tamtejszą Lechią. Trzy dni później (6 czerwca) w Starachowicach zostanie dokończone spotkanie ze Starem, a 9 czerwca przed własną publicznością podopieczni Dominika Rokity zagrają z Zenitem Chmielnik. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Granat Skarżysko- Orlicz Suchedniów 7-2 (5-0)