Pewne zwycięstwo Granatu z Rudkami !!!

W sobotę, 28 kwietnia, Granat Skarżysko podejmował na własnym stadionie drużynę GKS Rudki, spotkanie odbyło się w ramach 22. kolejki ligi okręgowej. Podopieczni trenera Dominika Rokity pewnie pokonali rywali 4:0, bramki dla "trójkolorowych: strzelali: Damian Szyszka - dwie, Łukasz Wojna i Maciej Głowaczewski.

Kolejne trzy punkty zdobyli piłkarze Granatu Skarżysko, tym razem odprawili z kwitkiem drużynę GKS Rudki. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, przewagę mięli gospodarze, którzy przy lepszej skuteczności mogli strzelić dwie-trzy bramki. Jednak pierwszą groźną okazję stworzyli goście, w 5. minucie Kordian Orłowski mocno strzelił nad poprzeczką bramki Granatu. Gospodarze tak naprawdę po raz pierwszy zagrozili bramce rywala w 22. minucie, Błażej Miller uderzył na bramkę rywali, jednak nad poprzeczką. W 36. minucie Krzysztof Rzeszowski mógł zdobyć bramkę z zamieszaniu podbramkowym, ale ubiegli go obrońcy.

Chwilę później Damian Szyszka zadecydował się na indywidualną akcję, wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Dawida Rafalskiego, bramkarza gości. W 43. minucie powinno być 2:0 do Granatu, Mariusz Grzejszczyk idealnie zagrał do Szyszki na piąty metr, ten mając przed sobą pustą bramkę źle trafił w piłkę i nie wykorzystał sytuacji. Do przerwy Granat prowadził 1:0.

Druga połowa doskonale rozpoczęła się dla gospodarzy, już dwie minuty po wznowieniu gry Łukasz Wojna uderzył zza pola karnego nie dając szans golkiperowi gości. W 55. minucie było już 3:0, drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Damian Szyszka. W 73. minucie wynik spotkani ustalił Maciej Głowaczewski, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej zmieniając strzelca dwóch bramek Damiana Szyszkę. Granat pewnie pokonał Rudki 4:0

W 23. kolejce spotkań Granat zagra na własnym stadionie z Piastem Stopnica. Mecz odbędzie się w sobotę 5 maja o godzinie 17.00

Granat Skarżysko - GKS Rudki 4:0 (1:0)

1:0 Damian Szyszka '38
2:0 Łukasz Wojna '47
3:0 Damian Szyszka '55
4:0 Maciej Głowaczewski '73

Granat: Michalski -  Styczyński, Szyszka (69. Głowaczewski), Drożdżał - Suwara, Wojna (57. Kosela), Dulęba (33. Ozan), Kołodziejczyk, Rzeszowski, Miller (80. Winter), Uciński (29. Grzejszczyk)