Granat odrobił zaległości, wysokie zwycięstwo z Bucovią

W środę, 25 kwietnia, piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali zaległe spotkanie z Bucovią Bukowa, podopieczni trenera Dominika Rokity pewnie pokonali gospodarzy 1:5.

Spotkanie z Bucovią Bukowa pierwotnie miało odbyć się 25 marca, jednak ze względu na zły stan boiska mecz został odwołany. Lider ligi okręgowej Granat Skarżysko był faworytem tego spotkania, tak też było, trójkolorowi byli drużyną lepszą i udokumentowali to pięcioma bramkami.

Już w 9. minucie meczu wynik otworzył Bartosz Styczyński, który wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul w polu karnym na Kamilu Ucińskim. W 25. minucie Kamil Uciński podwyższył stan spotkania na 0:2 wykorzystując podanie Błażeja Millera. Tuż przed przerwą Łukasz Wojna zdecydował się na strzał zza pola karnego, jak się okazało była to dobra decyzja, piłka wpadła do bramki i Granat prowadził już 0:3.

W 57. minucie Marcin Kołodziejczyk zagrał do Krzysztofa Rzeszowskiego, który nie zwykł takich okazji marnować i po raz czwarty pokonał w tym spotkaniu bramkarza rywali. W 71. minucie Rogoziński sfaulował w polu karnym jednego z zawodników gospodarzy, sędzia Mariusz Kandyba podyktował jedenastkę, którą Bucovia zamieniła na bramkę. Wynik spotkania ustalił Marcin Kołodziejczyk w 87. minucie meczu.

-  Cały czas kontrolowaliśmy sytuację na boisku, cieszy wysokie zwycięstwo na wyjeździe. Byliśmy zespołem lepszym, jak się wygrywa na boisku rywala 1:5, cóż więcej powiedzieć. Oby tak dalej, żebyśmy się powoli odbudowywali po małym kryzysie, widać że idzie ku lepszemu. Trzeba się cieszyć bo było całkiem przyzwoicie, dałem pograć wszystkim, zmiennicy widać było też chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Trzeba ten wynik odbierać pozytywnie.  - powiedział po spotkaniu trener Dominik Rokita.

W 22. kolejce spotkań (28 kwietnia) Granat Skarżysko podejmować będzie na własnym boisku GKS Rudki. Mecz odbędzie się o godzinie 17.00

Bucovia Bukowa- Granat Skarżysko 1:5 (0:3)

0:1 Bartosz Styczyński '9 (z karnego)
0:2 Kamil Uciński '25
0:3 Łukasz Wojna '43
0:4 Krzysztof Rzeszowski '57
1:4 ???  '71 (z karnego)
1:5 Marcin Kołodziejczyk '87

Granat: Michalski -  Szyszka (80. Miernik), Styczyński (63. Głowaczewski), Drożdzał, Suwara (59. Rogoziński), Uciński (78.Winter), Dulęba, Wojna, Rzeszowski, Kołodziejczyk, Miller (69. Grzejszczyk Mariusz),

Sędziował: Mariusz Kandyba (Starachowice)